AKTUALNOŚCI

Strona główna
wydarzenia 2014/2015
archiwum do 2014
kalendarz szkolny.htm
plan lekcji
ogloszenia
zestaw podreczników
dowozy
świetlica szkolna
o patronie
koncepcja szkoly
Statut
kontakt

PROJEKTY EFS

multisport
3xR
przedsiebiorcza klasa
umiem pływać
NTŻ
wf z klasą
Inwestycja w samodoskonalenie
Chcemy być lepsi
Innowacyjny ekolog
Projekt dla rodziców
Ty też możesz się zmienić
RSwP
Pracownia przyrodnicza
SMOK

 

 

 

 

 

 

PRZEDSIĘBIORCZA KLASA


podsumowanie projektu


Jestem przedsiębiorczy- wykazuję się inicjatywą-reklamuję swój region!

Pracuję metodą projektu edukacyjnego”

    

 Projekt „Przedsiębiorcza klasa” skierowany jest do uczniów klas IV-VI Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Podgórzynie. Głównym celem projektu jest przygotowanie dzieci w wieku szkolnym do aktywnego i świadomego uczestnictwa w życiu gospodarczym oraz pełnienia różnych ról zawodowych, a także promocja postaw przedsiębiorczych i pobudzanie kreatywności wśród dzieci w wieku szkolnym.    

Cele projektu zostaną zrealizowane przy pomocy projektów edukacyjnych. Uczniowie w ramach działań przeprowadzą wywiady, przygotują kiermasz świąteczny oraz wezmą udział w  licznych konkursach fotograficznych i literackich. Nauczą się również współpracy w grupie rówieśniczej i autoprezentacji.

Ze środków finansowych, przeznaczonych na realizację projektu, przekazanych przez Urząd Marszałkowski  zostanie zakupiona tablica multimedialna oraz  opłacone zostaną wycieczki dla uczniów klas piątych – Zamek Legend Śląskich w Pławnej i Huta Szkła ,,Julia” w Piechowicach.

      Opiekunem projektu jest Pani M. Filuś

Nasze działania

6 listopada 2014r. uczniowie klas V  w ramach działań w projekcie ,,Przedsiębiorcza klasa" udali się z wizytą do Pławnej - Zamek Legend Śląskich. Naszym celem nie było tylko zwiedzanie i zabawa, ale również przeprowadzenie wywiadu z właścicielem Panem Dariuszem Milińskim. Nasz rozmówca okazał sie bardzo miły, z chęcią opowiadał o swoich dziełach i pomysłach, które udało mu się zrealizować. Oprowadził nas również po swojej galerii, gdzie mogliśmy podziwiać jego obrazy. Wizyta była bardzo udana! 

Dnia 20.11.2014 roku byliśmy w Hucie Szkła ,,Julia” w ramach projektu ,,Przedsiębiorcza klasa”. Zakład ten znajduje się w Piechowicach. Odbyły się tam warsztaty, na których poznawaliśmy rodzaje szkła oraz je zdobiliśmy. Po hucie oprowadzał nas przewodnik. Widzieliśmy jak wytapiane
i wytwarzane jest szkło. Na naszych oczach powstawały szklane ślimaki, słonie i ptaki. Pokazano nam również wyroby szklane do codziennego użytku: kosze na śmieci, mydelniczki, wazony itp.

     Wycieczka bardzo nam się podobała!!                                                      Misia, Tosia i Klaudia

 

Wywiady z ciekawymi ludźmi.

 

 


 58-562 Podgórzyn ul. Żołnierska 113        kontakt;  szkolapod2@wp.pl    tel. 75 7621477                 administrator: Danuta Szewczyk