AKTUALNOŚCI

Strona główna
wydarzenia 2013_2014
wydarzenia 2012-2013
wydarzenia 2011-2012
archiwum 2011
kalendarz szkolny
świetlica szkolna
sport w szkole
plan lekcji 2014/2015
ogłoszenia
dla rodzicow
o patronie
koncepcja szkoły
dowozy
Statut
zestaw podreczników
kontakt

PROJEKTY EFS

wf z klasą
Inwestycja w samodoskonalenie
Chcemy być lepsi
Innowacyjny ekolog
Projekt dla rodziców
Ty też możesz się zmienić
RSwP
Pracownia przyrodnicza
SMOK

 

 

 

 

 

 

oddzial przedszkolny ] klasa1 ] klasa2 ] klasa3 ] klasa4a ] klasa4b ] klasa 5a ] klasa 5b ] klasa6a ] klasa6b ]

 

ZDROWIE PRZEZ RUCH    

  • W dniu 6.06.2014 na boisku gminnym w Podgórzynie odbył się Dzień Sportu w ramach projektu Wf
    z Klasą -
    Lokalna Akcja Sportowa . Do współzawodnictwa zaprosiliśmy uczniów klas IV-VI ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sosnówce.               

    Organizacją całej imprezy zajęli się Pani Danuta Szewczyk (nauczycielka w-f) wraz z uczniami klas VI z naszej szkoły, którzy byli odpowiedzialni za poszczególne konkurencje. Każdy wychowawca otrzymał kartę z kolejnością zadań do wykonania (w systemie stacji) i to na niej były wpisywane punkty uzyskane podczas współzawodnictwa.
                                             (galeria zdjęć)

    Szczegółowy program:

    1. 8.00 -przygotowanie boiska
    2. 8.45 -wyjście klas na boisko gminne
    3. 9.00 -rozpoczęcie LAS
    4. 9.15 -bieg przełajowy klas 0-V (wszyscy chętni uczniowie klas 0 – V w grupach wiekowych)
    5. 9.50 – 11.30 - wielobój klas 0 – V (system stacji)
    • skoki w workach
    • bieg "spętanych"
    • rzut do celu
    • skoki łączone
    • tor przeszkód
    • wyścig z piłeczką pingpongowa na rakietce
    • bieg po krążkach
    • rzut piłeczkami tenisowymi do wiaderka
    • strzał piłką do celu
    • sztafeta 12 x 30m
    • zespołowy bieg na nartach łączonych
    1. 9.30 – 11.00 -konkurs plastyczny o tematyce sportowej
    2. 11.00 -pokaz grupy cyrkowej „Orły”
    1. 12.00 -grill

    Wszystkie klasy do każdej konkurencji wieloboju wystawiały po 12 zawodników. Największe emocje oraz wiele trudności sprawił bieg na nartach łączonych.

    A oto uzyskane wyniki:

    WYNIKI BIEGU PRZEŁAJOWEGO

    Klasy 4-6 dziewczęta

    1. Roksana Jarmakowicz
    2. Julia Stachowicz
    3. Michalina Szewczyk
    4. Sandra Jarmakowicz
    5. Agnieszka Boszko
    6. Amelia (SP Sosnówka)
    7. Zuzanna Waniczek
    8. Antonina Szewczyk
    9. Gabrysia Polowczyk
    10. Patrycja (SP Sosnówka)

    Klasy 4-6 chłopcy

    1. Szymon Sołtysiak
    2. Jakub Ziemniak
    3. Kobiera (SP Sosnówka)
    4. Jasiński (SP Sosnówka)
    5. Szymon Śliwiński
    6. Jakub Pawlak
    7. Joński (SP Sosnówka)
    8. Alan Andrzejewski
    9. Kamiński (SP Sosnówka)
    10. Norbert Czerwiński

    Klasy 0-1 chłopcy

    1. Szot Robert
    2. Leszczyński Łukasz
    3. Hajduk Jarosław

    Klasy 0-1 dziewczeta

    1. Jabłońska
    2. Mędrecka Natalia
    3. Moczulska ZuzannA

    Kl 2-3 chłopcy

    1. Lewkowicz Kacper
    2. Lewkowicz Mikołaj
    3. Szulc Krzysztof

    Klasy 2-3 dziewczęta

    1. Szewczyk Hanna
    2. Salak Mariola
    3. Przystasz Joanna

    miejsce I - SP Sosnówka

    miejsce II - klasa Vb

    miejsce III - klasa Va

    miejsce IV - klasa IVa

    miejsce V - klasa III

    miejsce VI - klasa IVb

    miejsce VII - klasa I

    miejsce VIII - klasa II

    miejsce IX - oddział 0b

    miejsce X - oddział 0a

     

  • POWIATOWE  IGRZYSKA  MŁODZIEŻY  SZKOLNEJ  W  PIŁCE  NOŻNEJ  HALOWEJ 

  •  DZIEWCZĄT - JEŻÓW SUDECKI  -  02.04.2014   10 miejsce

    CHŁOPCÓW - MIŁKÓW  -  08.04.2014    2 miejsce

     

    DSCN2385 DSCN2386 DSCN2387 DSCN2388 DSCN2401 DSCN2410 DSCN2412 DSCN2415 DSCN2416 DSCN2417 DSCN2418 DSCN2419 DSCN2420 DSCN2421 DSCN2424 DSCN2426

     

  • POWIATOWE  IGRZYSKA  MŁODZIEŻY  SZKOLNEJ  W  MINI  PIŁCE  SIATKOWEJ 

  • kl.4

     

    DSCN2336 DSCN2338 DSCN2339 DSCN2341 DSCN2342 DSCN2345

    kl.5
     

    siatkowka kl 5 (3) siatkowka kl 5 (4) siatkowka kl 5 (5) siatkowka kl 5 (11) siatkowka kl 5 (9)


    kl.6

     

    siatkowka kl 6 (1) siatkowka kl 6 (3) siatkowka kl 6 (5) siatkowka kl 6 (6) siatkowka kl 6 (10)

     

  • W dniu 07.11.2013 na hali sportowej w Miłkowie odbyły się mistrzostwa Gminy Podgórzyn  w mini piłce koszykowej  chłopców i dziewcząt.  W tym roku najlepsi okazali się uczniowie SP w Miłkowie a nasze reprezentacje zajęły drugie (dziewczęta) i trzecie (chłopcy).

    A oto wyniki: 

    CHŁOPCY: 

    1  - Sp Miłków

    2  - Sp Podgórzyn

    3 - Sp Ściegny 

    DZIEWCZYNY

    1- Sp Miłków

    2 - Sp Ściegny

    3 - Sp Podgórzyn

  •  

    DSCN1643 DSCN1646 P1060776 P1060762

     

  • KARPACZ 04.10.2013r.    W tym roku na indywidualnych biegach przełajowych rozgrywanych w Karpaczu naszą szkołę reprezentowała 20 osobowa grupa uczniów z klasy  czwartej, piątej i szóstej. Zawody rozgrywane były na dwóch dystansach. 500 metrów dla klas czwartych oraz 1000 metrów dla klas piątych i szóstych . W imprezie uczestniczyło około 500 uczniów z dwunastu szkół podstawowych powiatu jeleniogórskiego.
     

    2013-10-04 10.24.55 2013-10-04 10.25.30 2013-10-04 10.25.37 2013-10-04 10.32.43 2013-10-04 10.46.38 2013-10-04 10.46.43 2013-10-04 10.54.11

     

  • 28 września 7 osobowa drużyna z naszej szkoły wyruszyła na na trasę XXXIX Jeleniogórskiego Rajdu Młodzieży Szkolnej - Wleń 2013. Swoją wędrówkę drużyna rozpoczęła  od świątyni Wang w Karpaczu, dalej żółtym szlakiem do Kaplicy Św. Anny, Babią Ścieżką do Sosnówki, przez górę Grodna na nocleg do schroniska młodzieżowego w Staniszowie. Rano 29 września ekipa wyruszyła do Jeleniej Góry, z której autobusem dojechała na zakończenie rajdu  do Wlenia. W ogólnej punktacji  nasza drużyna zajęła 3 miejsce.
     

     

  • 10.09.2013 na boisku "Orlik " w Ściegnach  odbył  się Turniej o Puchar Donalda Tuska "ORLIK 2012".
    W turnieju  uczestniczyły cztery szkoły podstawowe z Podgórzyna, Miłkowa, Ściegien i Karpacza. Nasi piłkarze wywalczyli pierwsze miejsce.

    Gratulacje , tak dalej  !!!!!!!!!!!!!!!!!

  •  

    P1060085 P1060061 P1060080 P1060057 P1060063 P1060081 

     58-562 Podgórzyn ul. Żołnierska 113        kontakt;  szkolapod2@wp.pl    tel. 75 7621477