Wycieczka z okazji Dnia Dziecka

Wycieczka do Rzeszówka

17 maja byliśmy na wycieczce w Rzeszówku. W Zagrodzie edukacyjnej „Zielony wulkan” dowiedzieliśmy się czym jest ziołolecznictwo. Poznaliśmy zastosowanie wybranych ziół w leczeniu i przygotowaniu ekologicznych kosmetyków. Samodzielnie wykonaliśmy herbatkę i mydełko. Mimo deszczowej pogody było ognisko i świetna zabawa.

Wycieczka do Western City

Sałatka owocowa

31 maja uczestniczyliśmy w warsztatach zdrowego żywienia. Oglądaliśmy prezentację na ten temat, rozwiązywaliśmy zagadki, ćwiczyliśmy przy muzyce i własnoręcznie przygotowaliśmy owocową sałatkę.

Nadchodzą święta

Z okazji świąt Wielkanocnych składamy wszystkim najlepsze życzenia, a Zajączkowi dziękujemy za prezenty. Wesołych Świąt!!!

Konkurs wiedzy o Julianie Tuwimie

Szkolny konkurs wiedzy o J. Tuwimie, pt.: ” Rany Julek”  rozstrzygnięty!

I miejsce : Jagoda Piotrowska, klasa 3a

Wyróżnienie: Maja Wojtaś i Filip Ciężkowski

Gratulujemy!!!

Nasze prezentacje

A oto efekty naszych przyrodniczych obserwacji.

Wiosenna wycieczka

W ramach zajęć projektowych byliśmy na wycieczce. Zbieraliśmy informacje, robiliśmy zdjęcia do samodzielnego przygotowania prezentacji pt.: „Wiosna”.

Wyniki konkursu „Bezpieczne ferie z Komisarzem Lwem”

W ramach ogólnopolskiej akcji prewencyjnej „Bezpieczne Ferie 2022”, funkcjonariusze Wydziału Prewencji KWP we Wrocławiu wspólnie z policjantami z KPP w Kłodzku zorganizowali konkurs „Bezpieczne ferie z Komisarzem Lwem”. Adresowany był on do dzieci i młodzieży z terenu naszego województwa, a dotyczył zasad bezpiecznego zimowego wypoczynku. Forma prac była dowolna. Ze 112 nadesłanych zgłoszeń jury konkursu wyróżniło 6 w formie plakatu i dwie prezentacje.

Wśród nagrodzonych jest nasz Kuba Turant.  Gratulujemy!!!

Wiosna w lesie

24 marca była u nas Pani Maja, edukatorka z Karkonoskiego Parku Krajobrazowego. Opowiedziała nam wiele ciekawostek na temat „Wiosna w lesie”. Pani prezentowała ciekawe filmy przyrodnicze, opowiadała o pierwszych oznakach wiosny w świecie roślin i zwierząt. Wykonaliśmy też pracę plastyczną „Przebiśniegi”. Zajęcia bardzo się nam podobały.

Wiosna i kolorowe skarpetki

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny. To także Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Zespołu Downa. Świętujemy go, nosząc kolorowe skarpetki nie do pary i w ten sposób okazując symboliczne wsparcie dotkniętym nim osobom.

Alfik

Konkurs matematyczny Alfik rozstrzygnięty.  Gratulujemy tym, którzy zdecydowali się na udział w nim. Szczególnie gratulujemy Oli Grześkowiak, bo zdobyła najwyższy wynik w klasach trzecich naszej szkoły i zajęła 61 miejsce w województwie dolnośląskim oraz 430 miejsce w kraju wśród uczniów klas trzecich.

Uczestnicy: Aleksandra Grześkowiak, Maria Markowska, Maja Wojtaś, Adam Korga, Jagoda Piotrowska, Filip Cieżkowski, Klaudia Kisły.

WALENTYNKOWY BAL KARNAWAŁOWY

14 lutego bawiliśmy się na balu karnawałowym!

WYCIECZKA DO BRAM CZASU

29 października byliśmy na wycieczce w TIMEGATES (Bramy czasu). Zwiedzaliśmy podziemia Karkonoszy i w nowych okolicznościach poznaliśmy legendy okolic.

GRUNT TO ZDROWIE!

Rozmawiamy o zdrowiu.

JESIENNA WYCIECZKA

Szukamy jesieni.

SAVOIR-VIVRE

Savoir-vivre na co dzień – uczestniczymy w projekcie organizowanym przez szkolnego pedagoga p. Paulinę Okoń oraz panie M. Tomalak i E. Zielonkę.

DZIEŃ CHŁOPAKA

Dzień Chłopaka w naszej klasie. Wszystkiego najlepszego dla naszych Panów!!!

OD ZIARENKA DO BOCHENKA

Po długiej przerwie znów zdobywamy wiedzę i umiejętności poza szkołą. Tym razem rozmawiamy o chlebie,  jego rodzajach i sposobach pieczenia. Ćwiczymy samodzielnie robienie zakupów. Na zakończenie obowiązkowo bawimy się na placu zabaw.

WITAJ TRZECIA KLASO!

Jesteśmy już w trzeciej klasie!

Przedstawiamy nasz Samorząd.

– Aleksandra Grześkowiak: przewodnicząca