„Zimowe zabawy. Mali saneczkarze”

Korzystając z uroków zimy bawimy się na śniegu i zjeżdżamy na sankach zdobywając umiejętność i odznakę „saneczkarza”.

wych. Renata Korga

W ramach programu Mały Mistrz uczniowie kl. IIb mierzyli się z własnymi siłami wisząc na drążku – na czas (oburącz, na jednej ręce oraz podciągając się). Zdecydowanie w tej konkurencji nie miała sobie równych Michalina Kulik! wych. Renata Korga

W klasie IIb biegach na 600m pierwsze miejsce zajęli: Mikołak Szewczyk (2,29), Laura Tokarewicz (2,38), Piotr Włostowski (2,39), Kamil Piotrowski (2,46), Wiktor Sarnowski (3,07)

„Zdobywamy umiejętność rowerzysty”

Uczniowie z kl. IIb w ramach działań zw. z programem Mały Mistrz nabywali umiejętności jazdy na rowerze, hulajnodze oraz rolkach. Dzieci nie tylko świetnie się bawiły i aktywnie spędzały wspólny czas lecz także nabywały ważnych umiejętności, takich jak koordynacja ruchowa, równowaga, zwinność oraz umiejętność przestrzegania zasad ruchu drogowego.

Rok szkolny 2015/ 2016

Uczestnicy projektu – klasy Ia i Ib

Odznaka Turysty

Wiosna to czas wycieczek. Uczestniczyliśmy w wycieczkach przyrodniczych w ramach projektu „Las bliżej nas”. Wspólnie zwiedziliśmy Kowalowe Skały we Wrzeszczynie. Podczas wycieczek rozwijaliśmy naszą aktywność oraz przestrzegaliśmy  zasad bezpieczeństwa, korzystając z różnych dróg i szlaków. Wiemy jakie prawa i obowiązki ma turysta.

Odznaka Pływaka

Uczniowie klasy Ia uczestniczyli  w projekcie „Umiem pływać”. Było to 10 wyjazdów do Term Cieplickich, gdzie uczniowie pod kierunkiem instruktora uczyli się pływać lub doskonalili tę umiejętność. Każdy pierwszak zdobył odznakę  Pływaka.

Odznaka Piłkarza

Uczniowie z klas 1 a i 1 b zdobyli nową odznakę „Małego Mistrza” –  odznakę Piłkarza.

Odznaka Saneczkarza

Uczniowie z klas 1 a i 1 b zdobyli nową odznakę „Małego Mistrza” –  odznakę Tancerza. Przed ostatni czas dzieci z obu klas pięknie tańczyły, starając się wczuwać w rytm i tempo muzyki. Tańczyły tańce indywidualnie, w parach oraz tańce integracyjne. Taniec rozwija ekspresję twórczą, poczucie rytmu, słuch muzyczny, koordynację wzrokowo-słuchowo-ruchową oraz orientację w przestrzeni i w schemacie ciała. Dodatkowo sprzyja rozwojowi życia społecznego i emocjonalnego dziecka. Wszystko to z kolei wpływa na rozwój ogólny ucznia, a więc i na jego postępy w nauce.

Wszystkim uczniom gratulujemy!

Mikołaj na sportowo – oddział przedszkolny, klasy I-III

4 grudnia 2015 był dla nas wyjątkowym dniem. Rano wzięliśmy udział w „ Mikołajkach na sportowo”. Były wyścigi, gry i zabawy przy muzyce.

Sprawność Gimnastyk -Tancerz

Listopadowe i grudniowe zajęcia zawierają elementy akrobatyki   o charakterze zwinnościowym, ćwiczenia  równowagi na ławeczce, ćwiczenia  na drabinkach i na drążku. Doskonalimy również aktywność w wyjątkowej dziecinie –tanecznej. Poznajemy podstawowe kroki tańców np. Samby oraz uczestniczymy w zabawach muzyczno -tanecznych.

——————————————————————————————————————————–

Za uczniami z naszych klas pierwszych pierwsze udane testy sprawnościowe! We wrześniu i październiku dzieci dzielnie się do nich przygotowywały, ćwicząc swoją sprawność fizyczną, gimnastykując się oraz biegając. Końcem października zasłużyły na  pierwszą odznakę sprawnościową – odznakę „Lekkoatlety”. Od listoada dzieci uczą się nowych umiejętności – tanecznych. Nie jest to łatwe zadanie. Wymaga nie tylko poczucia rytmu, ale także zwinności i koordynacji wzrokowo-ruchowo-słuchowej. Patrząc na pierwsze lekcje z dziećmi z zakresu tańców trzeba z radością przyznać, że wychodzi to im bardzo dobrze! Trzymamy kciuki, aby wkrótce kolejna odznaka trafiła do każdego dziecka – odznaka „Tancerza”.

wychowawcy

Renata Korga oraz Renata Twardowska
i naucz.  Monika Filuś

Sprawność  LEKKOATLETY

Nasi uczniowie zdobyli pierwszą odznakę w programie Mały Mistrz –  „Lekkoatleta” . GRATULUJEMY!!!!

klasa I a

klasa  Ib

Mały Mistrz – I b

Końcem października uczniowie – kandydaci na Małego Mistrza sprawdzali swoje siły w biegach 10×5 m oraz w zwisie na drążku. Wszyscy spisali się znakomicie, dając z siebie wszystko, by wypaść jak najlepiej.
20151028_083534 20151028_083554 20151028_083556 20151028_083614 20151028_083653 20151028_083732 20151028_083533

Październikowe testy sprawnościowe- klasa Ia i Ib

W październiku odbyły się testy sprawnościowe. Obejmowały:

•  czas zwisu na drążku,
  • czas biegu wahadłowego 10 x 5m,
  • czas marszobiegu 600 m.

Wyniki uczniów objętych  testem zostały umieszczone na stronie  projektu.

Październik -klasa I a

Już we wrześniu rozpoczęliśmy zajęcia skierowane na zdobycie sprawności „Lekkoatleta”. Zajęcia ukierunkowane są rozwijanie umiejętności związanych z biegami, skokami, rzutami oraz znajomość podstawowych wiadomości na temat zasad bezpieczeństwa na stadionach i w terenie.

Wrzesień -klasa I a

Myślą przewodnią programu ”Mały Mistrz” jest poprawa stanu zdrowia i sprawności fizycznej uczniów klas I-III oraz zachęcenie uczniów do nowych form aktywności fizycznej. Zaproponowano sprawności: Lekkoatleta, Gimnastyk – tancerz, Saneczkarz – narciarz –łyżwiarz, Piłkarz, Rowerzysta – turysta.

Rozwijamy sprawność fizyczną – projekt „Mały Mistrz”.

—————————————————————————————————————-

Program „Mały Mistrz” skierowany jest do dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a jego idą jest propagowanie aktywnej postawy. Formuła „Małego Mistrza” opiera się na sześciu zasadniczych blokach sportowych. W każdym bloku uczeń ma szansę opanowania określonych umiejętności i wiadomości, za które nagradzany jest odpowiednią odznaką.

Bloki te to:

• Rowerzysta-Turysta,
  • Gimnastyk-Tancerz,
  • Saneczkarz-Narciarz-Łyżwiarz,
  • Piłkarz,
  • Lekkoatleta,
  • Pływak-Wodniak.

Uczniowie po opanowaniu kolejnych sprawności i umiejętności ruchowych otrzymują odznakę, którą wklejają do specjalnej legitymacji. Zdobywca kompletu sprawności otrzymuje tytuł Małego Mistrza.

W tym roku szkolnym o odznakę Małego Mistrza ubiegają sie uczniowie klasy Ia i Ib.