“Hobbit, czyli tam i z powrotem”
Tolkienowscy bohaterowie i ich przygody pobudzają wyobraźnię- Szymon z klasy VIa postanowił przeczytać “Władcę pierścieni”, a szóstoklasiści przygotowali prezentacje o ulubionych bohaterach lektury.

“Charlie i fabryka czekolady”
Uczniowie klas czwartych stworzyli gazety- “WIADOMOŚCI WIECZORNE” poświęcone niezwykłej fabryce Willy’ego Wonki, jej pracownikach, słodyczach, które są w niej produkowane. Gabrysia z klasy IVb przeczytała kolejną część powieści- “Charlie i wielka szklana winda” i zachęca innych do zapoznania się z dalszymi losami Charliego.

“Percy Jackson i bogowie olimpijscy”
Klasa V przeczytała powieść autorstwa R.Riordana “Percy Jackson i bogowie olimpijscy”. Tytułowy
Percy ma dysleksję, ADHD, problemy z koncentracją i relacjami z nauczycielami. Czy jest chłopcem
skazanym na porażkę? Nie! Uczniowie klasy V wiedzą już, że Percy to syn … boga Posejdona i to, co
na pierwszy rzut oka może okazać się wadą, z czasem może stać się przyczyną sukcesu.
Zachęcamy innych uczniów do przeczytania tej powieści- walka z Aresem i Minotaurem, poznanie
innych dzieci bogów, to tylko niektóre niesamowite przygody Percy’ego.
Kuba z klasy V tak bardzo polubił tego bohatera, że przeczytał kolejne pięć części cyklu R.Riordana 🙂
Lektura jest związana z mitologią grecką. Przeczytaliśmy wiele mitów, a cykl lekcji zakończyliśmy
zorganizowaniem “Spotkania na Olimpie”.

[ngg src=”galleries” ids=”3″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]